20 powodów „Dlaczego Cebud”?

Jest obecny na rynku od 1987 roku. Zaczynał od produkcji ozdobnych kafli piecowych i budowy tradycyjnych pieców kaflowych i kominków z otwartą komorą spalania

Jest jedną z pierwszych firm na południu Polski, która w 1991 zaczęła budować współczesne kominki z zamkniętą komorą spalania (z wkładem metalowym z szybą).

Dziś jedyna firma w Polsce i druga w Europie która produkuje materiały akumulacyjne o parametrach grzewczych kilkukrotnie podwyższonych w porównaniu do zwykłego czy andaluzytowego szamotu, umożliwiających zwiększenie wielkości załadunku drewna tak, by tylko jednym lub dwoma załadunkami na dobę, zapewnić w sposób stabilny/ciągły główne ogrzewanie całego domu.

Od początku XXI wieku, budowę współczesnych pieców – piecokominków i kominków akumulacyjnych z prefabrykatów akumulacyjnych, firma oparła na nowej generacji opatentowanym przez siebie kompozycie szamotowym – Akubecie, umożliwiającym podstawowe ogrzewanie całych domów, zwykle tylko 1 – 2 załadunkami opału na dobę.

Rozwijając swój asortyment i udoskonalając wytwarzane prefabrykaty – w tym: płyty na ściany grzewcze, ceramiczne moduły kanałów akumulacyjnych a zwłaszcza innowacyjne piecowe paleniska akumulacyjne, firma stała się dziś jednym z wiodących producentów tego rodzaju wyrobów w Europie, i znanym ich eksporterem na tradycyjne rynki zduńskie.

Posiada szeroką gamę prefabrykowanych płyt Akubetowych do budowy ciepłych (akumulacyjno – grzewczych) ścian pieców – czyli tzw. piecokominków i kominków akumulacyjnych, których parametry pozwalają dostosować emisję ciepła do wielkości zapotrzebowania.

Produkuje z Akubetu kilka typów różnego rodzajów prefabrykowanych modułów kanałów akumulacyjnych, umożliwiających budowę niemal dowolnych kształtów układów piecowych kanałowych zasobników ciepła, spełniających dodatkowo funkcję filtra kanałowego obniżającego emisję pyłów.

Posiada ponad 25 typów i ponad 60 modeli Piecowych Palenisk Akumulacyjnych (PPA) o wadze od 240 do 640 kg., które pozwalają podobnie jak nowoczesne kominki na zapewnienie niemal dowolnego wystroju i architektury budowanym z nich współczesnym piecom – tzw. piecokominkom.

Posiada kilkanaście praw ochronnych polskich i europejskich dotyczących materiałów i urządzeń zduńskich.

Przez ponad 30 lat wybudował setki pieców pokojowych czyli piecokominków oraz ozdobnych kominków, ale zawsze w technologii akumulacyjno – grzewczej, nigdy w “zimnej” – izolacyjnej zabudowie! W ten sposób ograniczał udział ogrzewania przez konwekcję a zwiększał udział najzdrowszego ogrzewania przez promieniowanie podczerwone.

Specyfiką firmy jest stosowanie do budowy ścian grzewczych obudowy zewnętrznej pieców i kominków, ozdobnych kafli tak tradycyjnych jak i nowoczesnych – wielkogabarytowych, podnosząc w ten sposób ich standard.

Współpracuje z najbardziej renomowanymi kaflarniami – tak polskimi (Kafel-Art, Spartherm, Kafel-Kar, Riwal, Kulig, Grochowski, Kornak), jak i europejskimi – z Austrii – Sommerhuber, z Niemiec – Kaufmann, ze Słowacji – Kerkotherm

Zatrudnia do budowy piecokominków wyłącznie doświadczoną kadrę pracowników z zduńskimi kwalifikacjami rzemieślniczymi potwierdzonymi zdobytymi dyplomami czeladniczymi i mistrzowskimi.

Od wielu lat współpracuje z krakowskim cechem zduńskim w prowadzeniu dla różnych firm z branży, szkoleń ze współczesnego zduństwa, dokształcając do wykonywania zawodu zduna i stosowania innowacyjnych współczesnych technologii i materiałów do budowy pieców i kominków.

Firma CEBUD jest czynnie zaangażowana w działalność polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych (OSKP, VEUKO) a jej Właściciel jest Starszym reaktywowanego w 2016 r. Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych datującego swoje istnienie od 1403 r. w Krakowie.

Współpracuje z wieloma firmami zduńskimi i kominkowymi niemal z całej Europy, stale zwiększając eksport i stając się uznanym producentem prefabrykowanych współczesnych pieców i kominków.

Jako pierwsza firma w Polsce, już na początku XXI wieku rozpoczęła produkcję bezpiecznych dla zdrowia ceramicznych płyty izolacyjno – akumulacyjnych z perlitu (PIa – 800), które mogły zastąpić używane dawniej do izolacji kominków materiały włókniste.

Produkuje również potrzebne do zróżnicowanych celów grzewczych piecokominków takie urządzenia jak: rekuperatory powietrzne, nasadowe wymienniki wodne, kuchenne paleniska akumulacyjne i wodne.

Oferuje najnowszej generacji zduńskie materiały montażowe potrzebne do budowy współczesnych pieców pokojowych – piecokominków oraz kominków akumulacyjnych, w tym zwłaszcza innowacyjne zduńskie zaprawy klejowe, tynki strukturalne i inne.

Jest czynnie zaangażowany w walkę ze smogiem na zasadach ekologii integralnej. Proponuje rozwiązania które w sposób integralny zrównoważą potrzebę poprawy jakości powietrza – zwłaszcza w Krakowie, z potrzebą poprawy standardu życia mieszkańców – czyli bez pozbawiania ich dostępu do najtańszego stabilnego ogrzewania czy utraty niezależności energetycznej. Przedstawia praktyczne rozwiązania sposobu wymiany starych kopciuchów węglowych na znacznie tańsze ogrzewanie drewnem, z gwarancją wymaganego dziś poziomu emisji.